İmmergas e27 Arızası | Kombi Arıza Kodları

İmmergas E27 Arızası

 

Genellikle kombi sirkülasyon pompasının arızalanması ile düzgün çalışmaması durumunda, devir daim yetersizliği oluşunca göstergede bu arıza koduna rastlarız.

 

Pompanın devrinin düşmesi, tamamen bloke olması, kalorifer hattındaki pislik tutucu filtrelerin tıkanması, boruların tıkanması, ana eşanjörün kireçlenmesi ya da tıkanması, tesisatta devir daimi engelleyecek kadar hava olması yani kalorifer suyunun sirkülasyonunu engelleyen tüm sebepler bu arızaya sebep olabilir.

 

Kombimizi çalışıyor olarak görsek de önlem olarak yılda bir kez gerekli parçaların temizliği yapılmalıdır. Tesisat suyunun temizliği açısından, kalorifer hattında demir yerine plastik borular kullanılmalı ve ortalama iki yılda bir tesisat suyu yenilenip kombi altındaki filtreler temizlenmelidir.

 

Bazı kullanıcıların kalorifer suyuna donma önleyici antifriz kattıklarını veya tesisattaki kaçakları gideren sıvı kimyasallar kullandıklarını hepimiz duymuşuzdur.

 

Fakat bu tür maddelerin kombi sirkülasyon pompasına zarar verebileceği ihtimali de düşünülmeli, çözüm için başka tedbirler alınmalıdır.

 

Etiketler : İmmergas e27 Arızası | Kombi Arıza Kodları,E 27,İmmergas e27 Arızası,immergas kombi e27 arızası ,immergas e27 arızası nedir ,immergas e27 arızası nasıl anlaşılır ,immergas e27 arızası nasıl giderilir ,immergas e27 arızası yazıyor