Ferroli Divatop F40 Arızası Nedir

Ferroli Divatop F40 Arızası Nedir?

 

Kalorifer tesisatındaki su basıncının 2,5 barı geçtiğini belirten bir arıza kodudur. Doldurma musluğundan gereğinden fazla tesisata su verilmiş ise bu arıza ile karşılaşılır. Hava alma anahtarı ile kalorifer peteğinin hava prujöründen veya banyodaki tahliye musluğundan fazla su alınır. Normal basınç 1,5 – 2 bar arasında olmalıdır.

 

Birçok kombi modelinde, tesisat su basıncının fazla olması halinde kombi altındaki tahliye vanasından otomatik olarak fazla su atılmaktadır. Bu durum genellikle su basıncı 3 barı geçtiğinde gerçekleşir ve kombide önceden herhangi bir arıza koduna rastlamayız.

 

Fakat Ferroli kombi modelleri, bu durumu su basıncı 2,5 barı geçince ikaz amaçlı olarak F40 arıza kodu ile göstermektedir. Şayet kombiye su verme işlemi yapmadığımız halde su basıncı yükseliyor ve bu arıza kodunu ekranda görüyorsak yetkili servise müracaat etmeliyiz.

 

Etiketler : Ferroli Divatop F40 Arızası Nedir?,Ferroli Divatop F40 , Divatop F40 Arızası, F40,ferroli divatop f40 arızası belirtileri ,ferroli divatop f40 arızası hakkında bilgi ,ferroli divatop f40 arızası nasıl anlaşılır ,ferroli divatop f40 arızası nasıl giderilir ,ferroli divatop f40 arızası nedir ,ferroli divatop f40 arızası tamiri ,ferroli divatop f40 arızası telefon