Buzdolabınız Çok Sık Ve Çok Uzun Çalışıyor

Buzdolabınız çok sık ve çok uzun çalışıyor ne demek  
Buzdolabınız çok sık ve çok uzun çalışıyor olabilir 

 

Buzdolabınızdaki seslere kulak veriniz. Bir sorunun habercisi olabilirler.Kompresör buzdolabı makinanızın en önemli parçasıdır.

 

Kompresör arızaları kalıcı sorunlara da sebep olmaktadırlar bu nedenle fişini sürekli takıp çıkarmamalısınız.

 

Sürekli elektrik kesilmelerinde ya da aniden voltaj atması gibi durumlarda, ya da taşınma esnalarında fişi çıkartırsanız yeniden takma işleminizin zamanı geçtiyse ya da elektrik kesintisinden dolayı elektrik gelmediyse soğutma sistemindeki gazın basınç değeri ayarlanmadan kompresörün koruma mekanizması atabilir.

 

Buzdolabınız çok sık ve çok uzun çalışıyor test Yaklaşık 10 dakika içerisinde buzdolabınız çalışmaya başlamadıysa eğer servis çağırmanız gerekmektedir.

 

Kompresör arızalarının genellikle çoğunluğu servis çağırma ile sonuçlanmıştır.

 

Buzdolabınız çok sık ve çok uzun çalışıyor anlamı, buzdolabınız çok sık ve çok uzun çalışıyor hatası  Bunun nedeni de kompresörün kapanmasından sonra buzdolabının asla çalışmamasıdır.

 

İşte bu noktada buzdolabı servisiniz ile iletişime geçmelisiniz. Bizler uzun yıllardır bu konuda ustalaşmış teknik elemanlarımız ile yerinde ve hızlı çözümler ile sizlere iyi servis hizmeti sağlamaktayız.

 

Buzdolabınız Çok Sık Ve Çok Uzun Çalışıyorsa

 

Yeni bir ürün almış ve bu ürününüz eskisinden daha geniş olmuş olabilir. Büyük buzdolapları hacimleri bakımından daha uzun çalışmaktadırlar.

 

Bu nedenle buzdolabınızın soğuması eskisine göre daha uzun olmaktadır. Genel saklama sıcaklığına ulaşana kadar da sıcak yiyecekleriniz buzdolabınızı soğumak için daha uzun çalıştırabilirler.

 

Çok sık ve uzun çalışmasının bir başka nedenleri de buzdolabınızı çok sık açıyorsanız içeri daha sık giren sıcak hava da buzdolabınızı daha uzun süre çalışmasını sağlayacaktır.

 

Kapıların tamamen kapalı olduğundan emin olunuz. Bu noktaya kadar sizler kontrollerinizi yapabilirsiniz.

 

Soğutucu ve dondurucu kapaklarında sorun varsa, aşınma olmuş ya da kapak yerinden çıktıysa ya da tam oturamadıysa da çok uzun ve sık çalışmasına neden olur ve bunun için bizleri çağırmalısınız.

 

Sorunlu parçaların değişiminden sonra eskisinden daha iyi ve verimli bir buzdolabınız alacaktır.

 

Başlıça Sorunlarımız ; 

Buzdolabı hiç durmadan çalışıyor

Buzdolabı otomatiğe geçmiyor

Buzdolabı sürekli çalışıyor

Buzdolabı termostat arızası

Buzdolabı termostat arızası nasıl anlaşılır

Buzdolabı dolabi kaç dakikada bir çalışır

Buzdolabı kaç saatte bir durur

Buzdolabı sürekli çalışıyor

 

 

Etiketler : Buzdolabınız Çok Sık Ve Çok Uzun Çalışıyor, buzdolabı hiç durmadan çalışıyor, buzdolabı otomatiğe geçmiyor, buzdolabı sürekli çalışıyor, buzdolabı kaç saatte bir durur, buzdolabı termostat arızası