Bulaşık Makinesi Arızaları Ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Arızaları Ve Giderilmesi

 

  Bulaşık makinelerinde karşılaşılabilen makine su almıyor ve çalışmıyor arızası ile karşılaştıysanız bu arızanın nedeni makinenin takıldığı prizde enerji olmayabilir, kapı kilit dili anahtara basmıyor olabilir, kapı emniyet anahtarı arızalı olabilir ya da alt hazneye su dolmuş olabilir.

 

  Bu arızanın giderilmesi için ise prizde gerilim ölçümü yapılması, kapı kilit dilinin kontrol edilmesi, emniyet anahtarının kontrol edilmesi, beslenme hortumunun kontrol edilmesi ve program aygıtının kontrol edilmesi gereklidir. Ayrıca su musluğu kontrol edilmeli, su seviye anahtarı kontrol edilmeli ve elektrikli musluk da kontrol edilmelidir. Yapılan kontroller sonucunda arıza giderilir ve parça değişimi gerekiyor ise parça değişimi yapılmalıdır.

 

Etiketler : Bulaşık Makinesi Arızaları Ve Giderilmesi, bulaşık makinesi arızaları su ısıtmıyor, bulaşık makinesi arızaları nelerdir, bulaşık makinesi arızası nasıl anlaşılır, ariston bulaşık makinesi a11 arızası, bosch bulaşık makinesi beyin arızası, blomberg bulaşık makinesi arızaları